A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Hornické muzeum OKD Landek

(místo čtvrté)

Když vyrazíte z Ostravy směrem na Hlučín, tak se určitě zastavte v Hornickém muzeu Landek.

Areál muzea se rozkládá na jihovýchodním úpatí kopce Landek. Tento kopec je znám hlavně archeologickými nálezy z doby kamenné.

Samotné hornické muzeum bylo otevřeno 4.prosince 1993 na svátek sv. Barbory – patronky horníků.

Muzeum se skládá z několika expozic:

Správní vila

Zde je vhodné začít s prohlídkou. Dozvíte se mnoho zajímavých informací o hornictví, historii kraje, technických zajímavostech  atd…

Podzemní expozice – důl Anselm

Tady máte jedinečnou možnost sfárat dolů do dolu. Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jaké to je. Sice budete „jenom“ jedno patro pod zemí, ale stejně je to zážitek.

Expozice důlního záchranářství

Novější součástí muzea je expozice věnovaná důlním záchranářům. Součástí je i památník všem záchranářům, kteří položili své životy pro záchranu životů jiných.

Expozice volně rozmístěné v areálu

V celém areálu muzea OKD je umístěno mnoho dalších exponátů. Narozdíl od jiných muzeí si tady můžete skoro všechny exponáty osahat a vyzkoušet.

Celá prohlídka je komentována pracovníky muzea – bývalými horníky a záchranáři, takže informace, které jsou vám podávány jsou z těch pravých úst.

Otevírací doba

Denně 9-16

vstupné zde…

Comments are closed.