A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Muzeum Policie ČR

(místo druhé)

Při jedné z našich návštěv Prahy jsme víceméně náhodou navštívili Muzeum policie ČR . Do muzea se dostanete relativně pohodlně. My jako „nepražáci“ jsme nechali auto v P+R na Chodově a metrem jsme vyrazili směr muzeum. Vystoupit se dá buď na stanici „C“ Vyšehrad nebo na I.P.Pavlova. Osobně doporučuju cestu z Vyšehradu přes Nuselský most. Když si člověk odmyslí ten příšernej provoz, tak je z mostu nádherný výhled.

Muzeum se nachází v ulici Ke Karlovu č.1 (cca 100m od konce nuseláku). Vstupné je skoro symbolické. Otevřeno je Po-Pá 8-18, So-Ne 10-16.

Expozice muzea mapují historii bezpečnostních sborů od první republiky až po současnost. Ukazují různé obory kriminalistiky, práci dopravní, pořádkové policie a dalších oborů, útvarů a jednotek, které s policií souvisí. Návštěvu jsem absolvoval s dvěma dětma (6 a 12) a nikdo z nás se tam rozhodně nenudil. V areálu muzea je i dětské dopravní hřiště.

Naše návštěva byla navíc neočekávaně zpestřená i slavnostním slibem nových příslušníků Policie ČR.

Buhužel jsem sebou neměl fotoaparát a proto přiložím jenom pár obrázků získaných z internetu.

WWW stránky muzea: www.muzeumpolicie.cz

Fotogalerie:

Zdroj: web Muzea Policie ČR

Comments are closed.