A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Fortová pevnost č. XI (Slavonín)

tzv. Kyselovská pevnůstka na Zlatém vrchu, rozhraní katastru Slavonína a Nemilan.
Permanentní fort z let 1850-1854 je vybudován na půdorysu pětiúhelníku. Typologicky jde o shodný objekt s forty v Křelově, Nové Ulici a Neředíně. Vlastní stavba kasárenského objektu je na půlkruhovém půdorysu se středním dvorem a vybíhajícím křídlem ve tvaru podkovy rovněž se středním dvorkem. Stavba je z cihel zdiva barokního formátu. Nároží, dveřní a okenní otvory jsou rámovány kamenným ostěním. Vjezdová brána do dvora a vlastní přístup do objektu jsou provedeny v kameni. Centrální dvoupodlažní stavba má plochou střechu. Ohradní zeď směrovaná k městu je opatřena střílnami. Zachován hlavní val s příkopovými kaponiérami a příkopem, na vnější straně příkopu střelecké kontragalerie.

Zájemci mohou hledat i německou pozorovatelnu z 2.sv.války. (vlevo od vchodu nad třetí chatkou) a dvě opevnění pro protitankové zbraně.(ta jsou ale někde uprostřed zahrádek a majitel je podle zdroje na internetu nevrlý…

Tech. stav: dobrý
Přístupnost: nepřístupno (soukromý objekt)
Souřadnice: 49°33’37.299″N, 17°13’55.528″E
Tvar fortu:


4 comments to Fortová pevnost č. XI (Slavonín)

 • Monika

  Chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nevíte, kdo je majitelem tohoto soukromého objektu a co se v této pevnosti momentálně nachází, zda je tam třeba nějaká firma? děkuju M.

 • MilanoX

  Pokud vím, tak majitelem objektu by měla být firma Neom s.r.o http://www.neom.cz .
  Mají na objektu i nějakou „reklamní“ tabuli.
  Milan

 • Onix

  Myslím že ještě než to tam měl ten neom tak se tam vykupovalo ovoce tak v první půlce 90.let

 • Zdeněk

  Vlastníka znám. Co potřebujete?